۱۳۹۵/۱۲/۱۰

معاون سیاسی ، اجتماعی فرماندار : راه پیشگیری از معضلات اجتماعی کار فرهنگی است

معاون سیاسی ، اجتماعی فرماندار :
راه پیشگیری از معضلات اجتماعی کار فرهنگی است
معاون سیاسی ، اجتماعی فرماندار اظهار داشت : راه پیشگیری از معضلات اجتماعی کار فرهنگی است که باید در سطح جامعه انجام شود.
محمود رضا معموری در جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی بیان داشت : برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی کار فرهنگی باید انجام شود و یکی از کارهای فرهنگی که می توان انجام داد ، بحث آموزش های روان شناسی پیشگیری ازآسیب های اجتماعی و ضرب و جرح است.
نماینده نیروی انتظامی در این جلسه درباره اقدامات پیشگیری از ضرب و جرح بیان داشت : طرف های درگیر درضرب و جرح  را به کلاس هایی که در فرهنگسرای شهروند برگزار می شد ، هدایت کردیم که در این کلاس ها اساتیدی از سازمان بهزیستی جلسات روان شناسی پیشگیری از ضرب و جرح را برگزار کردند.
سروان صابری در ادامه افزود : امیدواریم بعد از تعطیلات عیدنوروز  از طریق سیستم قضایی برای افراد سابقه دار نیز این کلاس ها را برگزار کنیم.
رئیس اداره عمران و بهسازی اداره کل راه وشهرسازی استان نیز از احداث سرای محله باغ مطهری خبر داد و بیان داشت : این سرای محله که در باغ مطهری واقع می باشد با اعتبار 600 میلیون تومانی در مساحت 600 متر مربع با همکاری شهرداری و شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی در دست احداث می باشد که در اختیار شهرداری برای امور فرهنگی قرار می گیرد.
علی همتی همچنین از آمادگی این اداره برای کمک به احداث بناهای اجتماعی خبر داد و افزود: آمادگی همکاری با تمام دستگاه های متولی امور فرهنگی که درصدد ایجاد مراکز فرهنگی هستند راداریم.
نماینده کمیته امداد منطقه2 شهرستان بجنورد نیز دراین نشست به برگزاری طرح امید اشاره کرد و افزود : طرح امید که در واقع به دنبال آموزش خانواده و مشاوره ، پیشگیری از اعتیاد و ضرب و جرح است ، در نیم سال دوم بیش از 50 کارگاه از این طرح برگزار شده است.
وی با اشاره به اینکه به دنبال تقویت باورهای دینی و مذهبی در سطح جامعه هستیم ، افزود: در این راستا طرح فلاح را عملیاتی
سرپرست اداره بهزیستی بجنورد با اشاره به اینکه اعتیاد و بیکاری یکی از علت های طلاق هستند ، اظهار داشت : برای پیشگیری از طلاق اقدام به عقد تفاهم نامه با دادگستری نموده ایم که بر اساس آن 2 گروه مشاوره ای در دادگستری برای ارائه مشاوره ایجاد کرده ایم .
مریم شجاعی در ادامه اظهار کرد : کارگاه های آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیز برای افراد حاشیه نشین بجنورد برگزار نموده ایم.
 
 


منبع : فرمانداری بجنورد
تعداد بازدیدها : ۱۷۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده