۱۳۹۷/۱۰/۰۵
دکتر ثمینی فرماندار شهرستان بجنورد در مانور سطح A قطع گاز برگزار شده تاکید کرد :

الزام به سوخت جایگزین برای اصناف و مراکز حساس

مانور سطح A قطع گاز با حضور فرماندار  شهرستان بجنورد در روز سه شنبه مورخ 1397/10/04 ساعت 7 صبح برگزار گردید.
دکتر ثمینی هدف اصلی این مانور را ارزیابی عملکرد دستگاه ها در مواجهه با بحران و مخاطرات اولیه و ثانویه، ارتقای سطح آمادگی نیروها برای واکنش در شرایط اضطراری و شناسایی نقاط ضعف و قوت عنوان کرد .
 وی شناسایی نقاط ضعف و قوّت نیروهای عمل‌کننده در مانور و همچنین سنجش سرعت عمل در خصوص تأمین اقلام اساسی بعد از حادثه را از اهداف دیگر مانور دانست و گفت: باید تمام اصناف مهم از جمله نانوایی ها و مراکز حساس همچون بیمارستان های  شهرستان  بجنورد مجهز به سوخت جایگزین باشند تا در مواقع بحرانی بتوانیم به نحو احسن به مردم خدمات رسانی کنیم. ضرورت خدمات رسانی پیوسته به ویژه در بیمارستان ها از اصلی ترین اقدامات لازم نیز می باشد.
وی افزود مواردی که در برگزاری مانور سطح A قطع گاز در شهرستان بجنورد دارای اهمیت است شامل آمادگی نواحی معین، نیروهای عملیاتی  و سازمان‌های مربوطه در موقع بحران و مدیریت اثربخش در این حوزه دانست.
وی در ادامه گفت : تردیدی نیست که برنامه ریزی و برگزاری مانورهای مدیریت بحران و پدافند غیرعامل براساس استانداردها، آموزش و تجارب تخصصی و مدیریتی میتواند باعث افزایش توانمندی دستگاه ها به جهت آمــادگی و مقابله هوشمندانه در برابر انواع خطرات و تهدیدات نیز باشد. 
ثروتی مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری خراسان شمالی با بیان این که این مانور فرضی خواهد بود و قطع گاز در طول زمان مانور انجام نمی گیرد، ادامه داد: بحران ها فارغ از دلایل ایجاد، طبیعی یا انسان ساخت بودن آن به دلیل ماهیت و شرایط خاصی که در موقعیت های اضطراری به وجود می آید، فراتر از آن هستند که با امکانات و برنامه های موجود مدیریت شوند.
مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری خراسان شمالی تصریح کرد: علم و دانش مدیریت با ارائه چارچوب هایی برای تصمیم گیری، سعی دارد این حوادث را به بهترین نحو کنترل کند و یکی از نخستین مدل های برنامه ریزی برای شریط بحران، برنامه ریزی مبتنی بر سناریو بوده است.


 

منبع : فرمانداری بجنورد
تعداد بازدیدها : ۲۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده