۱۳۹۷/۱۰/۰۶
جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز

مبارزه با قاچاق از مبادی ورودی تا سطح بازار

جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان بجنورد به ریاست مهندس عظیمی پور معاون  سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان بجنوردو با حضور مدیران و کارشناسان دستگاه های عضو این کمیسیون در دفتر معاونت سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان بجنورد ساعت 10:00 صبح روز چهارشنبه مورخ 1397/10/05  برگزار گردید.

مهندس عظیمی پور  معاون  سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان بجنورد در ابتدای جلسه ضمن عرض تسلیت به مناسبت درگذشت آیت الله العظمی سید محمود هاشمی شاهرودی از مراجع عظام تقلید و  و جانباختن دانشجویان واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی به هم میهنان عزیزمان از خدای متعال غفران و رحمت واسعه الهی را مسئلت کردن.

 
معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان بجنورد گفت : در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز اولین اقدامی که باید صورت گیرد؛ برنامه ریزی برای حذف زمینه های تبادل کالای قاچاق است.

مهندس عظیمی پور افزود : برای رسیدن به اقتصاد  مقاومتی و اجرایش شدن برنامه های آن باید بطور جدی  به موضوع مبارزه با قاچاق کالا توجه کرد و آنرا جزء اصلی اولویت های برنامه های دستگاه های اجرایی مرتبط قرارداد.

وی در ادامه افزود : یکی از مهمترین مولفه های ارتقاء تولید ملی و رونق اشتغال، محدود کردن و حذف کالای قاچاق و سوق دادن جامعه به سمت مصرف تولیدات داخل است.

وی در ادامه  فرهنگ سازی مناسب در جامعه را در کاهش تقاضا برای کالای قاچاق موثر دانست و بر همکاری و تعامل مثبت میان دستگاه های متولی و برنامه ریزی مناسب در راستای پیشگیری از قاچاق کالا تاکید کرد.

عظیمی پور  آگاهی سازی مستمر به ویژه دانشجویان و دانش آموزان درخصوص مصرف کالاهای سلامت محور و همچنین آموزش ویژه اصناف و اعمال نظارت و بازرسی از سوی دستگاه های متولی اشاره کرد.

وی بر همکاری دستگاه های مربوطه در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکید کرد و ادامه داد: دستگاه های اجرایی ذیربط در این زمینه با همپوشانی وهمکاری های بین دستگاهی اقدامات و برنامه ریزی های لازم را صورت دهند.

وی در پایان به فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در خصوص مصرف کالای ایرانی و مقابله با عرضه قاچاق کالا از مبادی ورودی تا سطح بازار تاکید نمود.


منبع : فرمانداری بجنورد
تعداد بازدیدها : ۵۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده